فرمانداری شهرستان کرج

تاریخ ایجاد خبر : شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت : ۰۹:۲۵

پیام فرماندار کرج به بسیجیانبمناسبت فرا رسیدن هفته بسیج مستضعفان معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج خطاب به بسیجیان پیام تبریک صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان کرج، متن پیام بدین شرح است: ‏‏زمان:  آبان ماه 1400 
‏‏مکان: ایران کوچک، شهرستان کرج
‏‏موضوع: نهضتِ وحدت، برای خدمت

‏‏مناسبت: سالروز تشکیل بسیج مستضعفان ‏

‏‏مخاطب: بسیجیان و جوانان غیور شهرستان کرج


 ‏
                                         ‏‏بسم الله الرحمن الرحیم‏

‏‏  
درود بی پایان نثار ارواح طیبه شهدا، امام شهدا، فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای و بسیجیان جان کف در کارزار خدمت که با همت والای خود در مقابل هر پیشامد‏‎ ‎‏و خطری شجاعانه و عاشقانه ایستاده و مقاومت نموده اند و در راه خداوند تعالی نظام ‎‏جمهوری اسلامی که کفیل پیاده نمودن احکام روشنی بخش و مترقی اسلام است از هیچ‏‎ ‎‏کوشش و بذل جان و مال دریغ ننموده اند.

و سلام بر قوای مسلح و رزمندگان پرشور و عاشق‏‎ ‎‏لقاء الله که در راه هدف مقدس، سر از پای نشناخته و جان بر کف به دفاع از حق و میهن‏‎ ‎‏عزیز خود در جبهه ها و پشت سنگر جبهه در کارزار خدمت به جهاد مقدس تا پیروزی نهایی ادامه می دهند.

 و‏‎ ‎‏رحمت و برکات خداوند بزرگ بر بسیج مستضعفان که بحق پشتوانۀ انقلاب اسلامی‏‎ ‎‏است و به کوشش ارزندۀ خود ادامه داده‏‏ و بحمد الله تعالی با همت جوانان برومند و‏‎ ‎‏داوطلبان و رزمندگان رشیدی که تربیت ‏شده اند این مسیر تداوم دارد.

نقش بسیج امروز متفاوت از دیروز است اگر در گذشته اسلحه به دست سد دشمن بودیم امروز سبک و سیاق مان مقابل سیاست های شوم دشمن متفاوت است. البته منظور از دشمن آن دشمن اصلی است نه افراد کوچک و آنهایی که پشت مانیتورهای سیاسی پنهان شده اند و در جنگ نرم از خودشان مراقبت میکنند و هر روز بدنبال یک سوژه برای عرض اندام از طریق شبکه های شبه رسانه ای هستند.

و نمی دانند که بواسطه تسری روحیه بسیجی در جامعه، مقابل بسیج عمومی افراد بصیر و آگاه که گوش به فرمان فرماندهی معظم کل قوا هستند نقشه هایشان نقش بر آب است.

 خدا را سپاسگزاریم که حرکت عظیم بسیج تا چهلواره انقلاب استمرار داشته و هیچ سدی یارای حرکت توفنده بسیجیان مخلص و جان بر کف نیست.

حضور بسیج در هشت سال دفاع مقدس و سازمان‌دهی نیروهای جوان بسیجی، یکی از نوآوری‌های امام بزرگوار بود و امروز جلوه‌های زیبای پُرشور حضور جوانان این سربازان جبهه پیروزی را در صحنه‌های مختلف، چه در دوران جنگ تحمیلی و چه پس از انقلاب اسلامی بعنوان سرمایه های اجتماعی کشورمان شاهد و ناظر  هستیم. 

این را بدانیم که بسیج صرفاً یک حرکت احساسی نیست، بسیج متّکی است به دانستن و فهمیدن، متّکی است به بصیرت، بیدار شدن، حساس بودن، انگیزه داشتن، ایمان، امید، تکیه به هدایت الهی و اعتماد به کمک الهی، قواره‌ی اصلی بسیج است؛ این یک فرهنگ است که باید در جامعه بالاخص نسل جوان تسری یابد. 

بسیج دو جلوه دارد؛ یک جلوه، جلوه‌ِی مجاهدت در عرصه‌ی دفاع سخت است؛ در دوران هشت سال دفاع مقدّس، معجزه‌ی حضور بسیج خودش را نشان داد؛ دلگرمی مجموعه‌های نظامی ما ‌به حضور بسیجی‌ها بود در میدان نبرد، و بعد از آن هم در موارد گوناگون در کشور هر حادثه‌ای پیش آمده، بسیج در میدان دفاع سخت و دفاع نظامی حضور داشته و همچنین در عرصه‌ی دفاع نرم، جنگ نرم  یعنی عرصه‌ی تبلیغات، عرصه علم، عرصه‌ی خدمت‌رسانی، عرصه‌ی سازندگی، عرصه‌ی فرهنگی.

در باب نقش بصیرت افزایی بسیجیان در این برهه به این توصیه از رهبر معظم انقلاب بسنده می نمایم که خطاب به بسیجیان در جنگ نرم علیه دشمن می فرمایند که هیچ وقت مقابل دشمن عکس‌العملی، عمل نکنید. 

البتّه پاسخ دشمن را باید داد امّا بهتر از عکس‌العملی عمل کردن و واکنشی عمل کردن، عمل کردنِ کُنشی و ابتکاری است. یک قدم همیشه از دشمنِ خودتان جلوتر باشید؛ حدس بزنید که دشمن چه کار میخواهد بکند، چه حرکتی میخواهد انجام بدهد، حرکتِ خنثی‌کننده و پیش‌گیرنده را قبل از او انجام بدهید؛ همیشه جلوتر از دشمن حرکت کنید.

امروز نقش بسیج با حفظ همان روحیه انقلابی گذشته باید جریان سازی نهضتِ وحدت، برای خدمت باشد. جوانان انقلابی و بسیجی ما باید جریان ساز این حرکت در جای جای ایران کوچک باشند. 

شهرستان کرج این ایران کوچک با برخورداری از جمعیت میلیونی بسیجیان سرمایه عظیم اجتماعی را  در خود پرورش داده و الگوهای شاخصی در این عرصه بشمار می رود.

اینجانب برخود لازم میدانم فرا رسیدن سالروز تشکیل بسیج مستضعفان را خدمت فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت الله العظمی خامنه ای،استاندار محترم،  جامعه بسیجیان شهرستان کرج تبریک عرض نمایم؛ رحمت  واسعه خدا بر امام بزرگوار که این شجره‌ی طیّبه‌ را، این نهال مبارک را غَرس کرد؛ رحمت خدا بر شهدای عزیز این راه، بر مدیرانی که در طول این سالها برای بسیج زحمت کشیده‌اند و بر آحاد بسیجیان. هفته بسیج و روز بسیج برشما مبارک باد. 
                                                                                                                                                     غفور قاسم پور 
                                                                                                                                        فرماندار ویژه شهرستان کرج

فایل دانلود:

کد خبر : 25860

منبع : فرمانداری کرج

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۳۱

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


آمار بازدیدکنندگان
نظرسنجی
اوقات شرعی

بازدید امروز ۱۵۶
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۲۰۹ نفر
کل بازدیدکنندگان ۱۰۹۴۳۳۸ نفر
نظر شما در مورد طراحی سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به فرمانداری کرج بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس : کرج - عظیمیه - خیابان طالقانی شمالی - شهرک اداری

/* */