فرمانداری شهرستان کرج

تاریخ ایجاد خبر : چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت : ۱۷:۳۶

بازگشت روزهای سخت، محدودیت های کرونایی در کرج از سرگرفته شدفرمانده قرارگاه مدیریت بیماری کرونا در شهرستان کرج موج چهارم کرونا را سهمگین دانست و محدودیت های جدید را اعلام کرد.

 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کرج، اواخر اسفندسال 98 و اوایل نوروز 99 بود که پس از برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی موج اول کرونا کرج را در برگرفت. همزمان با آغاز سفرهای نوروزی از مبادی ورودی و خروجی اتوبان تست غربالگری مسافران آغاز شد، محدودیت فعالیت صنوف غیرضروری، منع تردد شبانه و نظارت های مستمر بر رعایت دستور العمل بهداشتی از مهمترین ماموریت هایی بود که در طول یکسال اخیر با خیزش سه موج کرونا در کلانشهر کرج مرکز استان البرز با حضور شبانه روزی فرماندار شهرستان کرج در میدان کار و مجموعه ای پر تلاش از کارکنان فرمانداری اجرایی شد.

امروز 29 بهمن است، در آستانه اسفند و پایان سال قرار داریم، شرایطی مشابه سال گذشته که با ورود موج چهارم کرونا در کرج و استانهای همجوار شرایط را از زرد به قرمز تغییر داده است. این در شرایطی است که روزهای پایانی سال، نوروز و سفر و انتخابات را در پیش داریم بی گمان هنگامه بازگشت به روزهای سخت است و  باید با درایت و هشیاری عمل کنیم تا موج چهارم که سهمگین تر شده از فراز به فرود برسد.

 

در این رابطه غفور قاسم پور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج در آستانه اسفندماه محدودیت های جدیدی را برای اجرایی شدن در کلانشهر کرج اعلام نموده است که ممنوعیت برگزاری هر گونه مراسم، همایش، محافل و تجمع از جمله آنها بشمار می رود.
علاوه بر اینکه ممنوعیت تردد خودروها با پلاک غیربومی به سایر شهرها ممنوع می باشد سامانه صدور مجوز تردد ویژه افراد با شرایط خاص نیز متوقف شده است و هر گونه سفری از کرج به سایر نقاط ممنوع می باشد.

فرماندار کرج همچنین در خصوص فعالیت صنوف نیز از محدودیت های جدیدی خبر می دهد. اینکه اگر واحد صنفی غیرضروری از ساعت 21 شب فعالیت داشته باشد بدون وقفه و درنگ در پایش های میدانی پلمپ خواهد شد.

 قاسم پور شرایط را فوق حساس اعلام کرده است و بر این اساس واحدهای صنفی باید راس ساعت اعلام شده واحد خود را تعطیل کنند.

بنظر می رسد تورهای نوروزی و سفرگردی نیز در آستانه سال جدید با محدودیت های مشابه سال گذشته همراه باشد. از سویی کلانشهر کرج مهیای برگزاری انتخابات 1400 است و در تمامی مراحل کار رعایت دستور العمل ها و شیوه نامه های بهداشتی باید سرلوحه اقدامات باشد.

محدودیت های کرونایی اسفندماه در کرج
بر این اساس فرمانده قرارگاه مدیریت بیماری کرونا در کرج محدودیت های کرونایی اسفندماه را بدین شرح اعلام می نمایم:
-ممنوعیت برگزاری همایش و تجمع در کرج
- ممنوعیت برگزاری مراسم عزا و عروسی
-تداوم برنامه های آموزشی مراکز علمی بصورت مجازی ( فعالیت مدارس با تصمیم اداره کل آموزش و پرورش استان خواهد بود.)
- منع تردد شبانه از ساعت 21 تا 4 بامداد
-منع فعالیت صنوف غیر ضروری از ساعت 21
-تعطیلی باشگاه های ورزشی، استخرها و مراکز آبی
-محدودیت فعالیت آرایشگاه های زنانه و مردانه

محدودیت های تکمیلی متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

فایل دانلود:

کد خبر : 22603

منبع : فرمانداری کرج

تعداد بازدید : ۳۲۲۶

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی :


آمار بازدیدکنندگان
نظرسنجی
اوقات شرعی
نظر شما در مورد طراحی سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به فرمانداری کرج بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس : کرج - عظیمیه - خیابان طالقانی شمالی - شهرک اداری