تاریخ ایجاد خبر : سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۱۶:۱۱

آب منطقه ای البرز باید در قبال عدم اجرای مصوبات حریم رودخانه و سدهای آبی پاسخگو باشد/ فرمانداری کرج مانور پیشگیری از غرق شدگی در سد کرج را برگزار می کند


آب منطقه ای البرز باید در قبال عدم اجرای مصوبات حریم رودخانه و سدهای آبی پاسخگو باشد/ فرمانداری کرج مانور پیشگیری از غرق شدگی در سدکرج برگزار می کند 

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج با اشاره به اینکه آب منطقه ای البرز متولی حفظ حریم کمی و کیفی رودخانه و سدکرج است، از عدم اجرای مصوبات مدیریت بحران استان و شهرستان در خصوص نصب علایم هشدار و پیشگیری از افزایش آمار تعداد غرق شدگان در سد کرج انتقاد کرد و گفت: فرمانداری کرج بمنظور جلوگیری از افزایش تعداد غرق شدگان در سد کرج  با حضور 70 غواص و غریق نجات مانور پیشگیری برگزار خواهد کرد. 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان کرج، «غفور قاسم پور» با بیان این مطلب گفت: طبق مصوبات شورای امنیت ملی، متولی حریم کمی و کیفی سدهای آبی، آب منطقه ای است.
وی افزود: طی دو سال اخیر، مصوبات متعددی جهت بازدید میدانی از نقاط حادثه خیز، پایش و کنترل نقاط پرخطر، حصار کشی، نصب علایم هشدار و اقدامات پیشگیرانه بمنظور جلوگیری از غرق شدگی صادر شده است که نیاز است بصورت کامل اجرایی شود. 

فرماندار کرج خاطرنشان کرد:  متاسفانه  هر هفته شاهد گزارش هایی از تعدادی غرق شدگی در رودخانه و سد کرج هستیم که این امر ضرورت ورود جدی دستگاه متولی امر را بمنظور نصب علایم هشدار و پیشگیری می طلبد.

معاون استاندار همچنین از برگزاری مانور پیشگیری از غرق شدگی در سد کرج خبر داد و گفت: استاندار محترم بصورت ویژه پیگیر این مهم هستند و حفظ جان مردم برای ما در اولویت است.
وی افزود:بر این اساس فرمانداری شهرستان کرج با هماهنگی مدیریت بحران پیشگام آن شده است تا با حضور 70 غواص و غریق نجات این مانور را پایان هفته جاری برگزار نماید.

فایل دانلود:

کد خبر : 20136

منبع : فرمانداری کرج

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۳۱

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به فرمانداری کرج بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- عظیمیه - خیابان طالقانی شمالی -شهرک اداری