تاریخ ایجاد خبر : سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۱۶:۰۳

در شرایط سخت اقتصادی اعتبارات شهرستان کرج کاهش پیدا نکرد/ ۱۱ میلیارد تومان برای تکمیل ۱۱ پروژه نیمه تمام کرج تا پایان سال ۹۹/ ملاک ارزیابی مدیران هنر جذب سرمایه گذار بخش خصوصی است/ تخصیص ۲۰۰ میلیون تومان برای ساماندهی پسماند در محور گردشگری کرج - چالوس/ اجرای طرح انتقال پساب ماهدشت در دستور کار باشد/ کرج سرآمد محرومیت سرانه های آموزشی در کشور است


معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج با بیان اینکه در شرایط سخت اقتصادی اعتبارات این شهرستان کاهش نداشته است، گفت: طبق مصوبه کمیته برنامه ریزی استان همانند سال گذشته 50 میلیارد تومان اعتبار به این شهرستان تخصیص پیدا کرد. 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان کرج، «غفور قاسم پور» در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان کرج که در سالن غدیر فرمانداری برگزار شد؛ با اشاره به اینکه شرایط کرونا به موازات تحریم ها و کاهش درآمدهای نفتی پیامدهای اقتصادی مضاعفی را بدنبال داشته است، اظهار داشت: با وجود محدودیت منابع، شاهد عدم کاهش اعتبارات شهرستان نبوده ایم. طبق مصوبه کمیته برنامه ریزی استان همانند سال قبل اعتبارات شهرستان کرج 50 میلیارد تومان به تصویب رسیده است و البته شاهد افزایش در تعدادی از حوزه ها نیز بوده ایم.
وی افزود: از مجموع 50 میلیارد تومان، 29 میلیارد تومان در بخش توازن و 21 میلیارد تومان نیز مربوط به بخش استانی است.

11 میلیارد تومان برای تکمیل 11 پروژه نیمه تمام کرج تا پایان سال 

معاون استاندار ملاک توزیع اعتبارات را نیز اولویت تکمیل پروژه ها تا پایان سال 99 عنوان کرد و گفت: بر این اساس به 11 پروژه شهرستان کرج که تا پایان سال 99 قرار بر تکمیل آن است، 11 میلیارد تومان اعتبار تخصیص پیدا کرده است تا هر چه سریعتر جهت خدمت رسانی و تحویل به مردم مورد بهره برداری قرار گیرد.
وی افزود: علاوه بر اعتبارات مصوب، امکان افزایش اعتبار پروژه های جدید از سرفصل اعتبارات استانی نیز وجود خواهد داشت.
معاون استاندار همچنین در ادامه از اختصاص 200 میلیون تومان جهت تکمیل مطالعات طرح جامع محمدشهر و ماهدشت خبر داد و تصریح کرد: اجرای طرح خط انتقال پساب ماهدشت  نیز از طرح های اولویت دار محسوب می شود که باید از ظرفیت بخش خصوصی برای تکمیل آن بهره برد.
فرماندار کرج گفت:  با پیگیری های استاندار محترم برای ساماندهی پسماند در گردشگری کرج – چالوس، 200 میلیون تومان اعتبار اختصاص پیدا کرده است.
کمبودسرانه های آموزشی کرج در کشور سرآمد است
معاون استاندار در بخش دیگری ضمن خاطرنشان ساختن موضوع محدودیت سرانه های آموزشی در شهرستان کرج تصریح کرد: طبق آمار کرج نه تنها محروم ترین شهرستان استان از حیث محرومیت سرانه های آموزشی است بلکه در سطح کشور نیز بجهت این کمبودها سرآمد شناخته شده است.
وی ضمن تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت خیرین در توسعه مدارس و مراکز آموزشی شهرستان و رفع کمبودها افزود: در اعتبارات سال جدید با نگاه ویژه به اعتبارات آموزشی در مناطقی همانند محمدشهر، ماهدشت و...توجه شده است.
پیگیری جدی استاندارالبرز نسبت به تحقق مطالبات مردم
فرماندار کرج ادامه داد: خوشبختانه استاندار محترم به جد مطالبات مردم را در سطح استان مورد پیگیری قرار می دهند و با وفاق و همدلی تمام تلاش ها برای محرومیت زدایی استمرار دارد.
معاون استاندار در ادامه از مدیران دستگاه ها خواست تا از سرفصل اعتبارات ملی نیز تأمین بخشی از منابع مالی جهت تکمیل طرح ها و پروژه های دستگاه متبوع را مورد پیگیری قرار دهند.
فرماندار کرج ضمن تاکید بر صرفه جویی در مصارف و گزارش هزینه کردها گفت:ملاک ارزیابی مدیران هنر جذب سرمایه از بخش خصوصی است و باید اهتمام ویژه ای در این زمینه صورت گیرد.

فایل دانلود:

کد خبر : 20135

منبع : فرمانداری کرج

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۹۹

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به فرمانداری کرج بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- عظیمیه - خیابان طالقانی شمالی -شهرک اداری