تاریخ ایجاد خبر : دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۲۰:۵۲

کرج محروم ترین شهرستان استان البرز است/ پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا/ حمایت از پروژه های عمرانی حوزه روستایی / ادارات کرج لیست پروژه های اولویت دار خود را به فرمانداری اعلام کنند


معاون استاندار فرماندارشهرستان کرج با اشاره به اینکه کرج محروم ترین شهرستان استان البرز بشمار می رود، تلاش برای افزایش جذب اعتبارات را اولویتی مهم خواند و افزود: اجرای پروژه های روستایی بصورت مشارکتی مورد حمایت قرار می گیرد.

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان کرج، «غفورقاسم پور» در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان کرج که در سالن غدیر فرمانداری برگزار شد، آثار منفی کرونا بر اقتصاد جهان و کاهش درآمدها و همین طور تحریم های ظالمانه علیه کشورمان را بر روند تخصیص بودجه سال 99 تاثیرگذار دانست و اظهار داشت: شهرستان کرج در مقایسه با سایر شهرستانهای استان البرز، محروم ترین شهرستان بشمار می رود و تلاش خواهیم داشت تا برای سال جدید افزایش جذب داشته باشیم.

وی با اشاره به کاهش 30 میلیاردتومانی اعتبارات شهرستان کرج در سال گذشته و اجرای سیاست توزیع عادلانه در مناطق محروم؛ موضوع فقرسرانه های آموزشی در شهرستان کرج را خاطرنشان کرد و افزود: در مناطق متعدد کرج از جمله اخترآباد، حسین آباد ، ناحیه 4 آموزش و پرورش با بحران زمین آموزشی و مدارس چند شیفته مواجه هستیم که افزایش جذب اعتبار به ویژه از سرفصل منابع ملی میتواند بخشی از این کاستی ها را جبران کند.
    ** ادارات کرج پروژه های اولویت دار خود را اعلام کنند
فرماندار کرج همچنین با بیان اینکه اولویت در سیاست های دولت برای تخصیص اعتبار، پروژه های آماده افتتاح است، افزود: ادارات شهرستان هرچه سریعتر لیست پروژه های اولویت دار خود را به فرمانداری کرج اعلام کنند.
** اجرای پروژه های روستایی در شهرستان کرج حمایت می شود
 قاسم پور گفت: اداراتی که در حوزه روستایی و فاقد دهیاری پروژه هایی را در دست اجرا داشته باشند با مشارکت از محل ارزش افزوده مورد حمایت قرار میگیرند.
** جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی ملاک ارزیابی مدیران شهری
معاون استاندار همچنین بر ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی به ویژه در حوزه شهردار ی ها و دهیاری ها تأکید کرد و افزود: یکی از ملاک های ارزیابی مدیران توانمندی در این زمینه است به ویژه توانایی جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی برای تکمیل پروژه ها و طرح ها از امتیازات ویژه بشمار می رود.
** اختصاص تسهیلات ویژه به مشاغل آسیب دیده ناشی از کرونا
معاون استاندار در ادامه از اختصاص تسهیلات ویژه به مشاغل آسیب دیده ناشی از کرونا خبر داد و گفت: با پیگیری های استاندار محترم استان البرز، دولت هزار و 200 میلیارد تومان تسهیلات با سود 12 درصد جهت رونق کسب و کارهای آسیب دیده درنظرگرفته است که توسط بانک های عامل قابل پرداخت خواهد بود. 
 فرماندار کرج همچنین بیان کرد: بمنظور رفاه مردم محمدشهر و ماهدشت نیز اعتبار مناسب جهت تکمیل خط فاضلاب شهری این محدوده در نظر گرفته خواهد شد.

راه و شهرسازی،جهادکشاورزی، منابع و طبیعی، محیط زیست، اداره اوقاف، نوسازی مدارس، ورزش و جوانان، دامپزشکی، کتابخانه ها، آبفای روستایی، شهرداری ها از جمله دستگاه هایی بودند که در این جلسه گزارشی از روند جذب اعتبارات سال 98 دستگاه متبوع را اعلام کردند. در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان کرج علاوه بر گزارش جذب اعتبارات شهرستان و پیشرفت فیزیکی پروژه های اولویت دار،بیشترین اعتبارات جذب شده توسط ادارات و روند جذب در طرح ها نیز مورد بررسی قرار گرفت.سال گذشته از مجموع 143 میلیاردتومان اعتبارات جذب شده در شهرستان کرج 42 میلیارد تومان حدود 30 درصد جذب منابع شده است. اولویت در تخصیص نیز سیاست های کلی استان و پروژه هایی بوده است که قابلیت افتتاح داشته اند.   

فایل دانلود:

کد خبر : 19518

منبع : فرمانداری کرج

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۱۴

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به فرمانداری کرج بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- عظیمیه - خیابان طالقانی شمالی -شهرک اداری