تاریخ ایجاد خبر : شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۰۹:۱۳

تاکید فرماندار کرج ایمن سازی نقاط حادثه خیز حاشیه رودخانه کرج است


 سرپرست معاونت هماهنگی امورعمرانی فرمانداری شهرستان کرج از شناسایی نقاط حادثه خیز در حواشی رودخانه کرج خبر داد و گفت: بمنظور پیشگیری از وقوع هرگونه حادثه احتمالی نسبت به ایمن سازی و ایجاد حرایم در مسیر تردد گردشگران اقدام لازم صورت پذیرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کرج، « داریوش مردانی » در جلسه مدیریت بحران شهرستان کرج با اعلام این خبر افزود: از ابتدا تا به انتهای مسیر رودخانه کرج نقاط حادثه خیز شناسایی و احصاء شده است و طبق تأکیدات فرماندار محترم، دستگاه های متولی ( آب منطقه ای) می بایست هرچه سریعتر نسبت به فنس کشی و ایجاد حرایم بمنظور ایمن سازی مسیرهای پر خطر محدوده رودخانه شهرستان اقدام اجرایی داشته باشند تا شاهد وقوع غرق شدگی نباشیم.
**مدیریت واحد، بحران های احتمالی را در شهرستان کرج مهار می سازد
وی همچنین پیشگیری قبل از وقوع حادثه را وظیفه ذاتی مدیریت بحران عنوان کرد و افزود: دستگاه های خدمات رسان قبل از وقوع هر بحرانی  باید تمهیدات لازم را بیندیشند و در صورت وقوع هر بحرانی بدون هماهنگی با ستاد مدیریت بحران شهرستان و به دستور فرماندار محترم از اقدامات جزیره ای پرهیز نمایند.
** تمهیدات دستگاه های خدمات رسان باید  پیش از وقوع حریق در اراضی پیش بینی شود
مردانی در ادامه با اشاره وقوع آتش سوزی های ناشی از ورود به فصل گرم نیز بیان کرد: عرصه های وسیع کشاورزی در محدوده قانونی و حریم شهرستان کرج وجود دارد که بصورت فصلی زیر کشت می رود و در مواقع برداشت هر لحظه امکان وقوع بحران وجود دارد ؛ لذا دستگاه های خدمات رسان باید تمهیدات لازم را در این زمینه بیندیشند تا دامنه حریق وسعت پیدا نکند.
 ** رفع معضل فاضلاب ماهدشت جدی پیگیری شود
سرپرست معاونت هماهنگی امورعمرانی فرمانداری شهرستان کرج همچنین بر ضرورت پیگیری دستگاه های خدمات رسان نسبت به رفع مشکلاتی نظیر قطعی موقت آب و برق در مناطق مختلف تاکید کرد و خواستار ساماندهی معضل فاضلاب محدوده ماهدشت شد.
وی در پایان مصوبات جلسه کارگروه مدیریت بحران شهرستان کرج را لازم الاجرا دانست و افزود: کلیه تصیمات به دستگاه های اجرایی ابلاغ و از سوی مدیریت بحران فرمانداری پیگیری خواهد شد و نتیجه اقدامات اجرایی نیز رصد و گزارش می شود.
**لزوم تعیین تکلیف و استقرار پد هلیکوپتر در محدوده بخش آسارا
رییس اداره بحران فرمانداری شهرستان کرج بر ضرورت اجرای دستور فرماندار کرج مبنی بر استقرار هر چه سریعتر پد هلیکوپتر در بخش آسارا تاکید کرد.
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کرج، جعفری با اعلام این خبر افزود: طبق تاکید فرماندار محترم می بایست هرچه سریعتر نسبت به تعیین تکلیف استقرار پد هلیکوپتر در محدوده بخش آسارا بمنظور اقدام سریع در مواقع بحرانی تاکید کرد.
وی افزود:  شماره 5 رقمی خطوط ارتباطی مدیران بحران شهرستان کرج در مواقع اضطرار است و در اولین فرصت، مانور مشترک دستگاه های خدمات رسان بمنظور برقراری ارتباط مشترک انجام خواهد شد.
جعفری گفت: طبق دستور العمل و قانون مدیریت بحران، آموزش تمامی نیروهای عضو در مدیریت بحران بر عهده هلال احمر است و باید اقدامات بیشتری در این رابطه انجام گیرد.
وی افزود: قانون مدیریت بحران وظایف دستگاه ها را مشخص کرده است و به خدمات رسانی مطلوب کمک خواهد کرد.
جعفری بیان کرد: اسکان اضطراری برای مواقع بحرانی و تجهیز سالن های چند منظوره در مواقع بحرانی امری ضروری است که باید برای آن اقدام کرد.

فایل دانلود:

کد خبر : 19497

منبع : فرمانداری کرج

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۷۳

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به فرمانداری کرج بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- عظیمیه - خیابان طالقانی شمالی -شهرک اداری