تاریخ ایجاد خبر : چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت : ۲۰:۳۰

دادسرای ویژه مبارزه با زمین خواری تشکیل شده است/ آمایش آنلاین تغییر کاربری ها در استان البرز توسط دادگستری


معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز از تشکیل دادسرای ویژه مبارزه با زمین خواری و آمایش آنلاین تغییر کاربری ها توسط دادگستری در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کرج؛ «آقایاری معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز» در اولین جلسه «کارگروه ساخت و سازهای غیرمجاز» شهرستان کرج که با حضور « مهندس غفور قاسم پور» معاون استاندار و فرماندار کرج، شهرداران، بخشداران و مدیرکل استان در سالن غدیر فرمانداری برگزار شد؛ در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز دیگر به سراغ معلول ها نمیرویم و با علت ها برخورد می کنیم.

وی با اعلام تشکیل جلسه ویژه ای با حضور سازمان های نظارتی ، اطلاعاتی و بازرسی تصریح کرد: با اهمال گران و کسانی که به عمد نظارت ها را در ساخت و سازها کاهش داده اند و متعهد به وظایف سازمانی خود نیستند، برخورد جدی خواهیم کرد. 

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز از آمایش آنلاین تغییر کاربری ها خبر داد و گفت: دادگستری استان نقشه های تغییر کاربری را بصورت آنلاین مورد پایش قرار می دهد.

وی افزود: براساس این طرح، نقشه های تغییر کاربری های دقیق استان بصورت آنلاین رصد می شود و به ادارات مربوطه که به ویژه با اراضی ملی سرکار و کار دارند در صورت هرگونه تغییر در کاربرهای حوزه استحفاظی اعلام می شود.

آقایاری با اشاره به اتکای شهرداری ها بر درآمدهای کمیسیون ماده 100 ، افزود: ممکن نیست ساخت و سازی انجام شود و  عوامل خدمات شهری اطلاعی نداشته باشند و گاهی نیز شاهد تشویق در لحاظ نمودن جریمه ها هستیم.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز خطاب به شهرداران تأکید کرد: در صدور جواز در طرح تفضیلی شهر، آمایش های واقعی داشته باشید.
آقایاری فقدان طرح های مصوب شهری در ساخت مجتمع های اداری و تجاری را نیز از خلاء های فعلی در این زمینه عنوان کرد و گفت: تبدیل یک واحد به 2 واحد، فقدان پارکینگ و.. که گاهی منتج به سرقت خودرو و ورود دستگاه قضایی در این زمینه می شود؛ یکی از عمده دغدغه های فعلی بشمار می رود. 

وی افزود: عموما شاهد هستیم که الزامات در طراحی سازه های شهری به ویژه در مجتمع های اداری و تجاری و درمانی دیده نمیشود و این امر مشکلات متعددی را ایجاد می کند. 

آقایاری همچنین بر ضرورت تشدید نظارت ها از سوی سازمان نظام مهندس در بحث ساخت و سازهای قولنامه ای تأکید کرد و گفت: گزارش هایی مبنی بر بکارگیری تجهیزات غیراستاندارد در ساختمان ها و وقوع آتش سوزی داریم که این امر ضرورت افزایش نظارت ها را توسط سازمان های مربوطه می طلبد.   

وی در ادامه تصریح کرد: اجرای رأی کمیسیون ماده 100  و وصول جریمه باید توسط خود شهرداری ها صورت گیرد و این مهم از وظایف ذاتی شهرداری ها محسوب می شود.
معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز همچنین با اظهار گلایه از افزایش ساخت و سازها در شهرهای اقماری کرج گفت: تخریب برای ما اقدامی آسان نیست و نیاز است دقت نظر بیشتری بر رورند ساخت و سازها در شهرهای اقماری توسط شهرداری ها صورت گیرد. 

وی افزود: ادارات باید آمایش سرزمینی را داشته باشند و اراضی ملی  با استفاده از فناوری های نوین به دقت خط نگاری شود.

آقایاری با اشاره به وجود جاذبه ساخت در روستاها و مسیر گردشگری محور کرج – چالوس ادامه داد: بنیاد مسکن با نگاه واقع بینانه طرح های هادی را در روستاها اجرایی کند. 

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز گفت: با متولیان املاک و واحدهای صنفی مربوطه، اتحادیه کامیون داران برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز مکاتبات لازم صورت گرفته است و واحدهای صنفی دخیل در این امر به ویژه در خصوص اراضی زراعی و ملی تحت تعقیب قرار خواهند گرفت. 

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز در پایان از تشکیل دادسرای ویژه مبارزه با زمین خواران و اهتمام دستگاه قضا در این زمینه خبر داد و گفت: دستگاه قضاء با جدیت نسبت به تخلفات در ساخت و سازهای غیرمجاز پیگیری های لازم را دارد. 

فایل دانلود:

کد خبر : 19157

منبع : فرمانداری کرج

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۴۹

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به فرمانداری کرج بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- عظیمیه - خیابان طالقانی شمالی -شهرک اداری