تاریخ ایجاد خبر : سه شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۸ ساعت : ۰۸:۰۴
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری کرج :

فرهنگیان نقش ویژه ای در برگزاری انتخابات دارند

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی فرمانداری کرج و رییس ستاد انتخابات شهرستان نقش فرهنگیان را بعنوان بخشی از مجریان برگزاری انتخابات ویژه و حائز اهمیت خواند و خواست تا با اشراف به اهمیت جایگاه خود و با رعایت اصل بیطرفی، امانتداری و قانونمداری در حماسه سیاسی پیش رو مشارکت پرشور داشته باشند.


 
به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان کرج، «ارسلان قاسمی» در جمع شماری از فرهنگیان در مدرسه فرزانگان کرج گفت: در آستانه حماسه بزرگ در کشور هستیم، انتخابات در نظام جمهوری اسلامی نشات گرفته از اندیشه های بلند امام ره  و مبنای نظام جمهوری اسلامی نیز استقلال و آزادی است که در قانون اساسی نیز در اصل 6 به صراحتا اشاره شده است که اداره امور کشور با مراجعه به آرا عمومی مردم باید شکل بگیرد  که تحقق آن نیز با انتخابات متجلی خواهد شد.
وی در تبیین اهمیت انتخابات از نگاه امام راحل خاطرنشان کرد: میزان در انتخابات رای ملت است و حکومت اسلامی، حکومت قانون است و لذا باید همه در این راستا قانونمدار باشیم  واعتقاد به این مهم داشته باشیم که در نظام جمهوری اسلامی رای مردم حرمت دارد.

رییس ستاد انتخابات شهرستان کرج ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز فرموده اند: که رای مردم حق الناس است و همه افرادی که در عرصه انتخابات حضور پیدا می کنند باید به این موضوع توجه داشته باشند و همگی رای دادن را حق و تکلیف خود بدانیم چرا که باید درسازندگی و اداره امور کشور مشارکت داشته باشیم.

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی فرمانداری کرج با بیان اینکه وزارت کشور با ساز و کارهای قانونی پیش بینی شده مسول حسن اجرای انتخابات است ترکیب اعضای هیات های اجرایی را در جمع فرهنگیان تشریح کرد و افزود: نظارت بر فرایند انتخابات برعهده شورای نگهبان و هیات نظارت است و بخشی از روند برگزاری انتخابات نیز بر دوش فرهنگیان پرتلاش و خدومی است که در عرصه فرهنگی و اجتماعی و سیاسی مشارکت دارند.

وی افزود: انتظار می رود کسانی که مجری انتخابات و ناظر بر انتخابات هستند از نگاه و منظر مردم نیز بی طرفی شان به اثبات برسد و در امر برگزاری انتخابات؛ قانونمنداری را  سرلوحه کار خود قرار دهند.
  
قاسمی بیان کرد: ملاک ما در برگزاری انتخابات قانونمداری، رعایت اصل بیطرفی، صیانت از آرا خواهد بود.

فایل دانلود:

کد خبر : 17222

منبع : فرمانداری کرج

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۷۷

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به فرمانداری کرج بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- عظیمیه - خیابان طالقانی شمالی -شهرک اداری