زمان باقی مانده تا انتخابات
4 8 4 0 23 41 52
سال ماه هفته روز ساعت دقیقه ثانیه

 
تاریخ ایجاد خبر : جمعه ۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت : ۱۴:۳۲

فکر و اندیشه جوانان ایران اسلامی تحریم شدنی نیست

مشروح سخنان معاون استاندار و فرماندارشهرستان کرج در پیش خطبه های این هفته نماز جمعه محمدشهر کرج منتشر شد.


به گزارش روابط عمومی فرماندار شهرستان کرج،«غفور قاسم پور» ظهرجمعه – هشتم شهریورماه  - مصادف با سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه محمدشهر کرج بود. 
 
**نیت کار باید برای کسب رضای خداوند و مردم باشد

وی در ادامه با تاکید اینکه در هر کاری باید رضایت خداوند را در نظر گرفت افزود: نیت کار باید برای خدا باشد و اگر اینگونه بود در عمل موفق خواهیم بود.
نماینده عالی دولت در شهرستان کرج همچنین بیان کرد:‌خدا را شاکرهستیم که بمناسبت گرامیداشت هفته دولت در محمدشهر کرج حضور پیدا کرده ایم، پروژه های خوبی در حوزه های فرهنگی – اجتماعی و عمرانی ( مدیریت شهری) به بهره برداری رسید که در راستای توسعه ارتقاء سرانه های زیرساختی ارزشمند بشمار می رود که از مسولان امر مراتب تشکر و قدردانی را دارم.

**رشد سرمایه گذاری پروژه های هفته دولت در شهرستان کرج
فرماندار شهرستان کرج همچنین خاطرنشان کرد:‌امسال در این شهرستان علیرغم شرایط اقتصادی کشور، طرح ها و پروژه های ارزشمندی مورد بهره برداری و کلنگ زنی قرار گرفت که بخشی از آنها  نیز با حضور وزاری دولت انجام شد.
وی افزود:‌ در مقایسه سال گذشته، پروژه های شهرستان کرج هفته دولت در بخش دولتی ۱۰۰ درصد رشد و در طرح های بخش خصوصی ۱۱۲ درصد رشد سرمایه گذاری را داشته است.
**تامین منافع ملی – رفاه مردم و توسعه کشور راهبرد دولت است
نماینده عالی دولت در شهرستان کرج محور دیگری از سخنان خود را به راهبردها و سیاست های کشور اختصاص داد و گفت: در شرایطی که کشور مورد هجمه دشمنان نظام و انقلاب در حوزه های اقتصادی قرار گرفته است، تامین منافع ملی – رفاه مردم و توسعه کشور اولویت و راهبردی است که دولتمردان با تمام توان در جهت کاهش مشکلات بدنبال حفظ آن هستند.
وی افزود: در این شرایط خطیر،  اتحاد دولت و ملت به استحکام نظام قوت  می بخشد.

**توسعه شبکه دولت الکترونیک عامل پیشگیرانه در فساد اداری
فرماندار شهرستان کرج همچنین سیاست توسعه شبکه دولت الکترونیک را نیز گامی در جهت جلوگیری از فساد اداری در استان عنوان کرد که توسط استاندار محترم به جد در دستور کار اجرایی شدن قرار دارد و در شهرستان کرج نیز در زمره اولویت ها است.
قاسم پور اضافه کرد: دولت اهتمام ویژه ای برای رفع مشکلات اقتصادی دارد و  تلاش می شود  به ثبات مطلوب دست پیدا کنیم.
فرماندار شهرستان کرج در ادامه «مقاومت ملت» را رمز پیروزی کشور قلمداد و تصریح کرد:‌ اوایل سال، نوسانات ارزی با دستور مقام معظم رهبری  و تشکیل کمیته ای ویژه مورد پیگیری قرار گرفت، در این شرایط از مردم عزیز که در جنگ اقتصادی همانند دوران دفاع مقدس ایستادگی می کنند، تقدیر و تشکر دارم  و خداقوت می گویم.

وی افزود: قطع به یقین، همانگونه که در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس ایستادگی کردیم و پیروز شدیم در این جنگ اقتصادی نیز  با پیروی از مقام معظم رهبری و سیاست های دولت محترم به پیروز میدان خواهیم بود.

قاسم پور همچنین «وحدت» و «انسجام ملی» را دو مولفه مهم در شرایط فعلی دانست  وگفت:  در این شرایط که با تهدید دشمن مواجه هستیم با وحدت و انسجام و بهره مندی از ظرفیت های داخلی می توانیم تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.

** فکر و اندیشه جوانان تحریم نشدنی است
وی تاکید کرد:‌اگر  ما بعنوان مدیران دولتی منفعل عمل کنیم، اعتماد عمومی را از دست خواهیم داد و دچار مشکلات جدی خواهیم شد.
 فرماندار شهرستان کرج در ادامه با تحلیلی بر شرایط منطقه تصریح کرد:‌ دشمن بدنبال ناامن کردن منطقه است تا رژیم صهیونیستی از طریق درگیری و نفاق در کشورهای همسایه همانند عراق،سوریه یمن و.. اهداف شوم خود را اجرا کند در این شرایط که هدف دشمن ایجاد ناامنی داخلی است سیاست ما مقاومت و ایستادگی و ثبات و پایداری منطقه است.
قاسم پور عنوان کرد: امریکایی ها شاید بتوانند نفت ما را تحریم کنند اما فکر و اندیشه جوانان ما تحریم شدنی نیست.
نماینده عالی دولت در شهرستان ادامه داد: استفاده از ظرفیت های علمی و نخبگان کشور و شنیدن درد دل مردم و مشکلات آنها، موجب تقویت همبستگی و وحدت و عبور از شرایط فعلی خواهد بود.
وی افزود:‌خوشبختانه مردم خوب و عزیز، مشکلات را تحمل می کنند و از مردم غیرتمند تشکر می نمایم و به عنوان یک ایرانی افتخار میکنم  که ایران در اوج اقتدار وعزت است.

**حضور حداکثری در انتخابات دشمنان نظام را مأیوس می سازد
نماینده عالی دولت در شهرستان کرج در محور دیگری از سخنان خود در جمع نمازگزاران محمدشهر به انتخابات اسفندماه و ضرورت افزایش مشارکت حداکثری مردم در این رویداد سیاسی نیز اشاره کرد و گفت: یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است و با برگزاری یک انتخابات آزاد، شفاف و قانونی و  مشارکت جویانه ، دشمنان را مایوس خواهیم کرد چرا که حضور حداکثری مردم تهدیدها را به فرصت تبدیل می کند.
وی افزود: فرمانداری شهرستان کرج طبق قانون مجری برگزاری انتخابات  است و با تلاش انتخاباتی شفاف و قانونی را برگزار می کنیم.
فرماندار شهرستان کرج با بیان اینکه انتخابات حیثیت و آبروی نظام است و برای این شور سیاسی تلاش خواهی کرد، تاکید کرد: وظیفه ما صیانت از آرای مردم و ملاک ما در برگزاری انتخابات نیز کتاب قانون است که با تعامل هیات نظارت شهرستان انتخاباتی‌ آبرومندانه و بی طرفانه را برگزار می کنیم.
** فضای وحدت بخشی در استان حاکم است
قاسم پور همچنین به فضای وحدت و همدلی حاکم در استان نیز اشاره کرد و گفت: با محوریت دکتر شهبازی استاندار محترم فضای همدلی و وحدت در استان حاکم است و اعتقاد داریم هر گاه وفاق و همدلی وجود داشته است کارهای بزرگی را انجام داده ایم با همین روحیه نیز سیاست های نظام و دولت را در شهرستان کرج اجرایی می کنیم.

**اقتصاد، معیشت مردم و مشارکت سیاسی اولویت های فرمانداری کرج است
 نماینده عالی دولت در شهرستان کرج در ادامه سه رکن از اولویت های شهرستان کرج را برای مردم برشمرد و گفت: امروز دغدغه کشور و مقام معظم رهبری و دولت، حل مشکل اقتصاد و معیشت و توسعه اقتصادی است و در این مسیر کارگروه های مربوطه  با نگاه ویژه ای که به اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری وجود دارد پیگیری و اجرا می شود.
وی کاهش آسیب های اجتماعی را اولویت دوم در شهرستان کرج برشمرد و گفت: سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری را در جهت کاهش آسیب های اجتماعی و کاهش حاشیه نشینی دنبال خواهیم کرد و گام های جدیدی را در این بخش برخواهیم داشت.

فرماندار شهرستان کرج توسعه سیاسی و شور و نشاط را در برگزاری انتخابات شکوهمند مجلس شورای اسلامی از دیگر اولویت های فرماندارس شهرستان کرج برشمرد.
وی در پایان با اشاره به ظرفیت های محمدشهر و وجود شهدای گرانقدر، نخبگان و علمای معزز، تلاش برای رفع دغدغه های زیرساختی در حوزه های آموزش – درمان – تفریح – امور فرهنگی و ورزشی را از دیگر مسائلی برشمرد که باید مورد توجه قرار گیرد.

**درد دل مردم را بشنوید و مشکلات شان را حل کنید
فرماندار شهرستان کرج پایان بخش سخنان خود را در پیش از خطبه های نماز جمعه محمد شهر به درخواستی از مسئولان اختصاص داد و گفت: از دستگاه های اجرایی و مدیریت شهری، اعضای شورای اسلامی و شهردار ، بعنوان نمایندگان دولت در شهرستان میخواهم درد دل مردم را بشنوید و مشکلات شان را حل کنید تا مردم احساس کنند با مسئولان فاصله ای ندارند.
وی افزود:‌ هنر همه مدیران این است که در شرایط محدودیت اقتصادی و تنگناها با اتکا به توان داخلی کارهای بزرگی را به انجام برسانیم.
قاسم پور گفت: ملاک ارزیابی عملکرد مدیران نیز استفاده از بخش خصوصی – تحقق ماده ۲۸ قانو ن و اجرای کارهای کلان و زیرساختی خواهد بود. 

گفتنی است، معاون استاندار و فرماندار شهرستان کرج از صبح امروز مصادف با سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر ضمن حضور در مسجد جامع محمدشهرکرج و ادای احترام به مقام شامخ شهدا، با همراهی جمعی از مسئولان ضمن افتتاح پروژه زمین چمن علی آباد گونه و سالن همایش های محمدشهر کرج که به همت شهرداری تجهیز شده است. سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این شهر نیز بود. 
 

فایل دانلود:

کد خبر : 15039

منبع : فرمانداری کرج

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۱۷

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به فرمانداری کرج بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- عظیمیه - خیابان طالقانی شمالی -شهرک اداری