تاریخ ایجاد خبر : شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷  ساعت : ۱۶:۴۳
 

بررسی پیشنهاد واگذاری خدمات ادارات کرج به شرکت پست در بازدید معاون فرماندارشهرستان کرج

معاون برنامه ریزی شهرستان کرج در جریان بازدید از شرکت پست استان، پیشنهاد واگذاری کلیه خدمات پستی ادارات شهرستان کرج را منوط به بررسی و کارشناسی بیشتر دانست گفت: با طرح موضوع در جلسه فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان و اخذ نظرات دستگاه ها اجرایی شدن این طرح فراگیر بجهت کاهش هزینه ها میتواند عین تحقق راهبردهای اقتصاد مقاومتی باشد.به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان کرج، «مهندس محمد مجرد» ظهر شنبه در رأس هیأتی از اداره پست استان بازدید داشت.                                                                                                                                              
وی در جریان دیدار مشترک با مدیرکل پست استان البرز گفت: با استقبال از پیشنهاد شرکت پست استان مبنی بر واگذاری امور پستی ادارات به دفاترپیشخوان دولت در استان گفت: اجرایی شدن این طرح نیازمند بررسی بیشتر است و تحقق آن نیز علاوه بر کاهش هزینه ها و مسایل اجتماعی و امنیتی، از منظر ترافیکی نیز گره گشای بسیاری از دغدغه های شهری خواهد بود.
مجرد با بیان اینکه در برهه کنونی با گسترش چرخه تبادل پیام های ارتباطی نقش پست نه تنها کمتر بلکه بیشتر از گذشته شده است، تصریح کرد: باید سطح و دامنه خدمات شرکت پست برای مردم بیشتر اطلاع رسانی شود تا با آگاهی از روند خدمات بنحو موثری از ظرفیت ها،از خدمات پستی استفاده کنند.
معاون فرماندار ویژه شهرستان کرج همچنین گفت:بمنظور بهره مندی از ظرفیت فکری مدیران و صاحبنظران در ادارات نیز به دستور فرماندار محترم بزودی اتاق فکر فرمانداری ویژه شهرستان کرج راه اندازی خواهد شد.
وی افزود:یکی از آسیب ها ی فعلی کمترین استفاده از تجارب مدیران است که با تشکیل این اتاق فکر در صدد رفع خلاء های موجود در این زمینه خواهیم.
مجرد در ادامه از بخش های مختلف اداره پست و مرکز توزیع محموله های پستی استان نیز بازدید بعمل آورد و به کارکنان پست خداقوت گفت.
بنابر اظهارات مدیرکل پست استان البرز هم اکنون 420 نفر در مرکز پست استان البرز مشغول به ارایه خدمات پستی هستند. میزان ترافیک سرانه های پستی یکی از شاخصه های توسعه یافتگی بشمار می رود و این در حالی است که سهم ما در این بخش به 10 سرانه هم نمی رسد.
اجرای پروژه جی نف، صدور کارت ملی هوشمند،سامانه ثبت املاک و مستغلات تنها بخشی از مأموریت های پست در چرخه حمل و نقل کالاهای پستی است. تا به اکنون یک میلیون و600 هزار کارت ملی هوشمند در استان صادر شده است که از این رقم یک میلیون و 500 نفر کارت ملی خود را دریافت کرده اند. همچنین شرکت پست با حرکت به سمت خودکفایی داخلی، فرایند تولید کارت خام را در دستور کار قرار داده تا به این ترتیب از واردات کارت خام جلوگیری شود. اتصال بخشی از ادارات استان البرز به سامانه ثبت املاک نیز بخشی از اقدامات انجام شده در گستره خدمات الکترونیکی شرکت پست بشمار می رود که تا کنون به انجام رسیده است. همچنین تا به امروز فرایند شماره گذاری 700 هزار خودرو و صدور عوارض 350 هزار خودرو از طریق شرکت پست استان البرز انجام شده است.

فایل دانلود:

کد خبر : 8394

منبع : فرمانداری کرج

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۲۵

چاپ :

 

نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :