فرمانداری شهرستان کرج

  
    تاریخ ایجاد خبر : دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷  ساعت : ۱۵:۰۲
فاصله بین ادارات با شهرداری و مجموعه مدیریت شهری کاهش یابد

معاون استاندارالبرز و فرماندار ویژه شهرستان کرج تأکید کرد:

فاصله بین ادارات با شهرداری و مجموعه مدیریت شهری کاهش یابد

معاون استاندارالبرز و فرماندار ویژه شهرستان کرج عدم توازن جلسات کمیسیون ماده ۱۰۰ و ۵ را بیانگر رشد صعودی ساخت و سازهای غیرمجاز در کلانشهر کرج عنوان کرد و بر ضرورت برداشتن فاصله بین ادارات با شهرداری در جهت هم افزایی و تعامل بیشتر بمنظور ساماندهی ساخت و سازهای غیرمجاز تأکید کرد.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان کرج،«مهندس سیروس شفقی» صبح دوشنبه در جلسه«پیشگیری و مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز» که با حضور جمعی از مسولان شهری در محل فرمانداری برگزار شد، گفت: موضوع ساخت و ساز غیرمجاز بحث امروز نیست و از گذشته با آن مواجه بوده ایم و وضعیت شهرستان کرج بجهت مهاجر پذیری بالا و سودجویی انبوه سازان موجب ایجاد ساخت و سازهای غیرایمن و آلودگی بصری شده است.
وی با اشاره به وجود گسل های فعال در البرز و تهران و تهدید ساخت و سازهای غیرمجاز در هنگام بحران ها و حوادثی همچون زلزله تصریح کرد: امروزه بسیاری از کشورها مانند ژاپن دیگر به مقوله ساخت و ساز غیرمجاز به چشم بحران نگاه نمی کنند و راهکارهایی هم برای این امر اندیشیده اند؛ امروز دیگر پدیده زلزله برای آنها امری بدیهی محسوب می شود.
معاون استاندار البرز ادامه داد: در حوزه مدیریت شهری نیز باید ضعف هایی که وجود دارد شناسایی و با هم افزایی برای رفع آنها تلاش کرد.
* مهاجرت و نیاز به مسکن زمینه ایجاد سازه های غیرایمن را در کلانشهر کرج ایجاد کرده است
وی ادامه داد: مهاجر پذیری کرج ، سودجویی برخی از سازندگان ، گران شدن ساخت وساز بسترها را برای ایجاد سازه های غیرایمن دراین کلانشهر فراهم کرده است.
معاون استاندار البرز با تاکید بر برگزاری کمیته هایی دراین زمینه با همراهی شهرداری های کرج برای آسیب شناسی دراین حوزه گفت: فاصله کوتاه گسل ها و  تاثیرپذیری از گسل های تهران ضرورت مقاوم سازی و ایمن سازی هرچه بیشترسازه های کرج را ضروری می سازد.
شفقی اضافه کرد: مجموعه فرمانداری کرج از امادگی لازم برای هم افزایی و تعامل هرچه بیشتر با شهرداری ها برای حل مشکلات این حوزه برخوردار است .
وی ادامه داد: باید مشکلات را دراین زمینه احصاء و با کمک نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی اقدامات سازنده دراین زمینه صورت گیرد.
**لزوم افزایش نظارت ها در اجرای کمیسیون ماده 100
فرماندار ویژه کرج خاطرنشان کرد: در بحث کمیسیون ماده 100 نیز باید نظارت های کافی را به خرج داد و با هماهنگی نظام مهندسی در حل مشکلات ساخت وساز غیرمجاز هرچه موثرتر عمل کرد.
فرماندار ویژه شهرستان کرج با بیان اینکه برای جلوگیری از ساخت و سازها باید تعامل و همراهی برای هم افزایی بیشتر از سوی تمامی دستگاه ها وجود داشته باشد ادامه داد: برخی اصلاحات بر آیین نامه جدید ساماندهی ساخت و سازهای غیرمجاز وارد است که یکی از آنها نیز ماده 8قانون منع فروش اراضی فاقد کاربری مسکونی است که باید این قبیل موارد احصاء شود تا در صورت استمرارقانون مورد بازنگری قرار گیرد.
**افزایش فاصله ادارات با مدیریت شهری به ضرر شهر است
مهندس شفقی در ادامه با تأکید بر ضرورت ارتباط بیشتر مدیران ادارات با مسولان حوزه شهری در جهت هم افزایی و در راستای اهداف قانونی شهرداری گفت: باید تمام تلاش خود را باید بکار ببرید تا دستگاه های اجرایی را به شهرداری نزدیک تر سازیم چرا که این فاصله به ضرر شهر و مدیران مناطق خواهد بود.
وی افزود: در بحث ماده 100 هم باید خط قرمزهایی را تعریف کرد تا روند مصوبات به شکلی اجرا شود که شاهد کاهش ساخت و سازهای غیر مجاز باشیم.
معاون استاندارالبرز در ادامه عدم توازن بین تعداد جلسات کمیسیون ماده 100 و کمیسیون ماده 5 را نیز حامل پیام مهمی در رشد صعودی ساخت و سازهای غیرمجاز در کلانشهر کرج عنوان کرد و خواستار اتخاذ تدابیر لازم از سوی دست اندرکاران حوزه مدیریت شهری شد.
 

 
 

کد خبر : 9861

منبع : فرمانداری کرج

تعداد بازدید : ۲۲۸

چاپ :

ارسال به دوستان :
 


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


آمار بازدیدکنندگان
نظرسنجی
اوقات شرعی

بازدید امروز ۱۷۶
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۲۰۹ نفر
کل بازدیدکنندگان ۱۰۹۴۳۵۸ نفر
نظر شما در مورد طراحی سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به فرمانداری کرج بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس : کرج - عظیمیه - خیابان طالقانی شمالی - شهرک اداری

/* */