تاریخ ایجاد خبر : یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷  ساعت : ۰۸:۳۵
بخشی از دغدغه درآمدزایی عشایرالبرز برطرف می شود

بخشی از دغدغه درآمدزایی عشایرالبرز برطرف می شود


کرج -ایرنا- معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه کرج گفت: با ایجاد سایت تحقیقاتی کشت گیاهان دارویی بخشی از دغدغه درآمد زایی پایدار برای جامعه عشایر استان البرز برطرف می شود.

سیروس شفقی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: تولیدات عشایر به توسعه ملی و رونق اقتصادی کمک فراوانی خواهد داشت و این امر به نوعی تحقق راهبردهای اقتصاد مقاومتی نیز خواهد بود.
وی با تأکید بر ضرورت توانمندسازی جامعه عشایری کشور از جمله عشایر استان البرز ادامه داد: تلاش برای افزایش میزان تولیدات و ایجاد زیرساخت های مناسب برای تسهیل در زندگی عشایر می تواند نقش عشایر را در تحقق اقتصاد مقاومتی پر رنگ تر کند.
معاون استاندار البرزگفت: با توجه به اینکه عشایر با مشکلاتی مانند بالا بودن هزینه های خرید علوفه و واکسیناسیون دام مواجه هستند و از سویی نیز وجود راه های صعب العبور و مشکلات تامین آب شرب از جمله دغدغه های فرا روی این تولیدکنندگان در کشور است، باید در جهت رفع آن اهتمام ویژه ای صورت گیرد.
شفقی افزود: با همکاری سازمان تحقیقات کشاورزی و اداره کل امور عشایری استان، زمینه راه اندازی این سایت و کشت گیاهان دارویی فراهم شده است که این اقدام می تواند زمینه ساز درآمدزایی جدیدی برای عشایر باشد.
فرماندارویژه کرج در ادامه توجه به شناسایی و فعال کردن صنایع دستی عشایر، ارایه آموزش صنایع دستی، توسعه بوم گردی، برگزاری نمایشگاه عرضه محصولات عشایر، ارتقای شاخص های بهداشتی با اعزام تیم های پزشکی و دامپزشکی به مناطق عشایر، حمایت از زنان سرپرست خانوار، صدور مجوز ایجاد سرپناه در مناطق ییلاقی را از جمله برنامه های اولویت دار در این بخش برشمرد.
وی افزود: نصب علایم راهنمایی در تقاطع جاده ها، نصب دکل تلفن همراه در مناطق ییلاقی، پیشگیری از سرقت احشام نیز باید در دستور کار قرار گیرد.
فرماندارویژه کرج بیمه اجتماعی و بازنشستگی عشایر، همچنین اختصاص تسهیلات بانکی به پروژه های مورد نیاز را از برنامه های مهم اجرایی در توسعه امور عشایری استان برشمرد.
8029

انتهای پیام /* 

 
 

کد خبر : 7801

منبع : فرمانداری کرج

تعداد بازدید : ۱۰۴

چاپ :

ارسال به دوستان :
 


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :