تاریخ ایجاد خبر : چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷  ساعت : ۰۸:۳۹
قدردانی فرماندار کرج از کارکنان اداره کل انتقال خون استان البرز

بمناسبت سالروز ملی انتقال خون انجام شد؛

قدردانی فرماندار کرج از کارکنان اداره کل انتقال خون استان البرز

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج، بمناسبت سالروز تأسیس سازمان ملی انتقال خون، با حضور در اداره کل انتقال خون استان از تلاش های پرسنل این سازمان قدردانی بعمل آورد.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان کرج؛ «مهندس سیروس شفقی» به مناسبت فرا رسیدن روز ملی انتقال خون به اداره کل انتقال خون استان البرز رفت؛ جایی که بر سر آن این شعر معروف از گلستان سعدی حک است که « بنی آدم اعضای یکدیگرند، که در آفرینش ز یک گوهرند».
نام گرفتن روزی در تقویم بنام تلاش گران این عرصه بهانه ای شد تا فرماندار ویژه شهرستان کرج ضمن دیدار با مدیرکل انتقال خون استان البرز و بررسی روند خدمت رسانی به این سازمان، از زحمت پرسنل این مجموعه نیز با اهداء شاخه گلی قدردانی نماید. 
اهدای خون نماد ارزشمندی از همدلی، احساس مسئولیت، پیوند با همنوع و از خالص‌ترین نمونه‌های نوع دوستی است و اهـــدا کنندگان خون قهرمانانی هستند که بدون هیچ توقع و چشم داشتی، بخشی از وجودشان را در اختیار همنوعان خود قرار می‌دهند.
سالروز تأسیس سازمان انتقال خون در نهم مرداد ماه، به عنوان روز اهدای خون نام گذاری شده است. جمع آوری خون از داوطلبانِ اهدای خون و آماده سازی آن برای نجات بیماران و مصدومین، ایجاد پایگاه در بیمارستان ها و واحدهای سیار و ثابت جهت تهیه خون، ثبت اطلاعات لازم به منظور دعوت برای اهدای خون به هنگام ضرورت و توزیع خون و فرآورده های آن به مراکز درمانی و بیمارستان ها و ...از جمله کارهای سازمان انتقال خون است. 

 
 
 

کد خبر : 7697

منبع : فرمانداری کرج

تعداد بازدید : ۲۸۲

چاپ :

ارسال به دوستان :
 


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :