تاریخ ایجاد خبر : چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷  ساعت : ۱۴:۱۴
دبیرخانه ستاد یادواره کنگره شهدای استان البرز در فرمانداری کرج مستقر است/ تشکیل 7 کمیته اجرایی برای برگزاری کنگره بزرگداشت شهدای گرانقدر البرز

دبیرخانه ستاد یادواره کنگره شهدای استان البرز در فرمانداری کرج مستقر است/ تشکیل ۷ کمیته اجرایی برای برگزاری کنگره بزرگداشت شهدای گرانقدر البرز

فرماندار ویژه شهرستان کرج با بیان اینکه دبیرخانه ستاد یادواره کنگره شهدا در فرمانداری مستقر است؛ از تشکیل ۷ کمیته برای برگزاری هر چه مطلوب تر این کنگره خبر داد و گفت: در مدت زمان کوتاه پیش رو دستگاه های عضو باید با همتی مضاعف وارد کار شوند تا رسالت خود را به ۵ هزار و ۲۱۹ شهید والا مقام البرز ادا کنیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان کرج؛ « مهندس سیروس شفقی» ظهر چهارشنبه در جلسه «شورای هماهنگی کنگره شهدای استان البرز» که در سالن غدیرفرمانداری کرج برگزار شد؛ با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و امام شهدا اظهار داشت: برای مشارکت در این حرکت ارزشی – انقلابی، باید با خلوص نیت وارد میدان کار شد.
لزوم بهره مندی از تجربه سایر استانها در برگزاری کنگره شهدا 
وی با بیان اینکه کنگره شهدا متعلق به شخص خاصی نیست افزود: البرز جزو آخرین استان ها در برگزاری این کنگره می تواند از تجارب سایر استانها برای هر چه پر بار تر برگزار شدن این مراسم استفاده کند تا در شان البرز و البرزنشینان شاهد مراسمی باشکوه باشیم.
شفقی با تاکید بر اینکه مدیون شهدا هستیم و اگر شهدا نبودند امروز در این جایگاه قرار نداشتیم؛گفت: وظیفه همه ما است آنچه در میدان داریم پای کار بگذاریم.
وی تصریح کرد: در شرایط دشوار کنونی با هجمه هایی که از سوی دشمنان شاهد هستیم یکی از مهمترین راهکارها،بازگشت به همان فرهنگ ایثار و شهادتی است که انقلاب اسلامی را ۴۰ ساله کرده است.
تاکید فرماندار بر نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت
فرماندار کرج با تاکید بر ضرورت نهادینه ساختن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گفت: باید افکار و فرهنگ ایثار و شهادت طلبی را در جامعه بسط دهیم و در زمان حساس کنونی بتوانیم بخوبی نقش خود را ایفا نماییم.
فضای شهر مزین به عطر و یاد شهدا شود

معاون استاندار در ادامه ساخت نمادها و تندیس ها و برنامه سازی و جریان سازی برای برگزاری این رویداد مهم فرهنگی،خلق و تولید آثار فاخر و ماندگار، موج افکنی استانی، ملی و فرا ملی در معرفی شهدای البرز را مورد تاکید قرار داد.
وی افزود: هدف اصلی این کنگره نشر فرهنگ ایثار و شهادت است و جریان سازی ها در این زمینه به مانایی این رویداد بزرگ خواهد افزود.
فرماندار کرج در ادامه ظرفیت اقوام مختلف در استان البرز را مورد اشاره قرار داد و گفت: یکی از برکات برگزاری این کنگره اهمیت نقش اقوام سربلند ایران یادگاران دوران دفاع مقدس و تکمیل بانک اطلاعاتی نشر فرهنگ ایثار و شهادت خواهد بود.
رسالت خود را باید به 5 هزار و  219 شهید والامقام البرز ادا کنیم
وی افزود: همه باید نقش و جایگاه موثر در برگزاری کنگره شهدای البرز را مورد توجه قرار داده تا رسالت خود را به ۵ هزار و ۲۱۹ شهید والا مقام البرز حفظ کنیم.
معاون استاندار  با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت افزود: موج افکنی استانی و ملی و فرا ملی در خصوص برگزاری کنگره شهدا و ایثارگران البرز، همچنین تداوم دیدارها با خانواده معزز شهدا که طلایه داران نور در کشور ما هستند، از جمله اقداماتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
فرماندار کرج گفت: در کنار فعالیت های ستاد اصلی این کنگره در استان، بیشتر ماموریت ها توسط شهرستان کرج در حال انجام و برنامه ریزی است بنابراین مسولان امر در مشارکت این طرح فرهنگی باید با جدیت مضاعف در این زمان محدود وارد کار شوند .
تشکیل 7 کمیته اجرایی در برگزاری کنگره شهدای البرز
وی افزود: بمنظور برگزاری کنگره شهدا در استان البرز ۷ کمیته تشکیل شده و احکام و مسولیت ها و شرح وظایف هر کدام از دستگاه ها احصاء شده و ابلاغ می شود.
مهندس شفقی با اشاره به بیانات بنیانگذار انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه مساجد سنگر اند و باید سنگرها را حفظ کنیم، افزود: باید از ظرفیت مساجد در برگزاری یادواره های شهدا و اجلاسیه ها استفاده کنیم.
فرماندار کرج با بیان اینکه دبیرخانه ستاد یادواره کنگره شهدا مستقر در فرمانداری است،گفت: دستگاه ها از موازی کار خودداری کنند و ایده های نو و برتر خود را به این دبیرخانه در فرمانداری اعلام نمایند. 
کنگره شهدای استان البرز مهرماه برگزار می‌شود
سعید اخلاقی دبیر کنگره شهدای استان البرز نیز در بخشی از این جلسه گفت: اولین کنگره ۵ هزار و ۲۱۹ شهید استان البرز مهرماه جاری برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه برگزاری کنگره شهدا رویدادی مهم در استان است، اظهار کرد: شاهد نوزدهمین کنگره شهدای استانی کشور در استان البرز خواهیم بود.
پنج پیش اجلاسیه قبل از برگزاری کنگره شهدا در کرج برگزار می شود
 اخلاقی گفت: کنگره شهدا اقدامی فرهنگی محسوب می‌شود و ششم مهرماه شاهد برگزاری این رویداد فرهنگی خواهیم بود و پیش از آن نیز پنج اجلاسیه شهرستانی در سطح استان برگزار می‌شود.
 فرمانده سپاه امام هادی (ع) شهرستان کرج بابیان اینکه مقدمات لازم برای برگزاری کنگره شهدای استان البرز انجام‌شده است، افزود: یادواره‌های شهدا در سطح محلات استان توسط پایگاه‌های بسیج و مساجد برگزار می‌شود که خوشبختانه تاکنون نتایج مثبتی داشته است.
همه دستگاه ها برای برگزاری یادواره استان البرز مشارکت کنند

 اخلاقی بابیان اینکه ششم مهرماه سال جاری اولین کنگره ۵ هزار و ۲۱۹ شهید در استان البرز برگزار می‌شود، تأکید کرد: لازم است که برای برگزاری این مراسم همه دستگاه‌ها و سازمان‌های استان همکاری لازم را داشته باشند.
 وی بابیان اینکه اجلاسیه شهدا باید از حالت سنتی خارج شود، گفت: باید این اجلاسیه ها مناسب همه اقشار مختلف مردم خصوصاً جوانان و نوجوانان برگزار شود.
 در ادامه این نشست زمانی نماینده ستاد کنگره شهدای استان البرز اظهار کرد: با توجه به ۴۰ سالگی انقلاب، برگزاری کنگره شهدا در سیاست‌های داخلی و خارجی مؤثر است و این مهم لزوم اهتمام ویژه همگان برای برگزاری این همایش بزرگ را می طلبد.
برگزاری 11 اجلاسیه شهدا از 15 مرداد تا پنجم مهرماه 
 وی در ادامه بابیان اینکه ۱۱ اجلاسیه شهدا از ۱۵ مرداد تا پنجم مهرماه جاری در استان برگزار می‌شود، از برگزاری اجلاسیه شهدای منطقه رجایی شهر کرج در پارک ایرانیان این منطقه در روز چهارم مردادماه خبر داد و گفت: این اجلاسیه ها و یادواره‌ها می‌تواند پاسخگوی نسل جوان باشد.
 نماینده ستاد کنگره شهدای استان البرز بابیان اینکه ۵ هزار و ۴۴ شهید مدفون، ۱۵۰ شهید گمنام و ۱۰۱ شهید مدافع در استان البرز وجود دارد، خاطرنشان کرد: در نظر داریم پیش از برگزاری کنگره شهدای استان البرز، با یکایک خانواده‌های شهدای استان دیدار داشته باشیم.
 وی اشاره به وجود ۵ هزار و ۲۲ خانواده محروم و محسنین در استان البرز، بیان کرد: شهدای استان البرز حامیان ایتام و محسنین این استان هستند به همین منظور اقدامات خدماتی، صنایع‌دستی و غیره لازم مراسم کنگره شهدای استان البرز را به ایتام و محسنین سپرده‌ایم.
 زمانی با اشاره به اینکه استان البرز به ۴ منطقه و ۱۴ نقطه برای برگزاری یادواره‌های شهدا تقسیم‌شده است، تأکید کرد: یادواره‌ها و اجلاسیه های شهدا مسجد محور هستند و در نظر داریم بر روی هدف بازگشت به مسجد تمرکز داشته باشیم و مساجد را محور برگزاری این یادواره‌ها قرار دهیم.
 
 
 

کد خبر : 7526

منبع : فرمانداری کرج

تعداد بازدید : ۳۸۲

چاپ :

ارسال به دوستان :
 


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :