تاریخ ایجاد خبر : پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷  ساعت : ۱۲:۳۲
قطار توسعه با شتابی مضاعف تر از گذشته در مسیر  رونق روستاها / نشست های فصلی با دهیاران باید تداوم داشته باشد/ تجلیل از دهیاران شهرستان کرج در روز دهیار

فرماندار ویژه شهرستان کرج در همایش تجلیل از دهیاران:

قطار توسعه با شتابی مضاعف تر از گذشته در مسیر رونق روستاها / نشست های فصلی با دهیاران باید تداوم داشته باشد/ تجلیل از دهیاران شهرستان کرج در روز دهیار


 
فرماندار ویژه شهرستان کرج بر ضرورت تداوم در تشکیل نشست های فصلی با دهیاران تاکید کرد و گفت: باید با همراهی و مشارکت، دست به دست هم دهیم تا قطار توسعه در روستاها بیش از گذشته به جریان بیفتد و با حضور میدانی در مناطق روستایی این امر تداوم خواهد داشت .
 
به گزارش معاونت روابط عمومی استانداری البرز و فرمانداری ویژه شهرستان کرج؛ «مهندس سیروس شفقی» صبح پنجشنبه ( چهاردهم تیرماه) در همایش « همایش تجلیل از دهیاران» اظهارداشت: چهاردهم تیر ماه به عنوان روز دهیار نامگذارى شده و این روز، فرصتی برای قدردانی از تلاش های زحمتکشان این عرصه است.
وی افزود: خوشبختانه ما در شهرستان کرج دهیاران موفقى داشته ایم و توانسته ایم طى این سالها کارنامه موفقی  در این بخش برجای بگذاریم.
* بسترها بنحوی مهیا شود که مردم در بازگشت به روستاها از یکدیگر سبقت بگیرند
فرماندار ویژه شهرستان کرج تصریح کرد: امیدواریم با تلاش های شما دهیاران، هیچ روستایی دغدغه مسایل معیشتی، اجتماعی و اقتصادی نداشته باشد و مردم در برگشت به روستاها از یکدیگر سبقت بگیرند.
*برای نخستین بار کمیته فنی کارگروه اشتغال در فرمانداری فعال شد
وی در ادامه با تاکید بر حوزه توسعه اشتغال روستایى گفت: در بحث اشتغال باید وقت بیشتری گذاشته شود؛ در این خصوص نیز برای اولین بار کمیته فنی کارگروه اشتغال را در فرماندارى کرج تشکیل دادیم.
وی بیان کرد:  تلاش برای جذب اعتبارات و تسهیلات دولت که با نرخ و سود پایین درنظر گرفته شده است، در دستور کار قرار گیرد.
شفقی در ادامه افزود: شوراها، تسهیل کننده اجرای سیاست های دولت و نقش آفرین در شناسایی قابلیت ها و ظرفیت ها برای توسعه امور مربوط به روستاها هستند.
وی افزود: اگر روستایی به شهر بازگردد، دیگر روستا و هویتی باقی نمی ماند، بنابراین باید تمام تلاش خود را برای توسعه روستاها بکار گیرید.
*هر روستا باید یک پروژه عمرانی را شروع کند
فرماندار کرج در ادامه با تاکید بر اینکه هر روستا باید یک پروژه عمرانی را بصورت جدی کلید بزند؛ گفت: با تعریف یک پروژه عمرانی در هر روستا، قطار پروژه هاى عمرانى بیش از گذشته به حرکت در خواهد آمد و شاهد فعالیت بیشتری در روستا ها خواهیم بود.
شفقی با بیان اینکه بازوهای توانمند ما،دهیاران هستند، افزود: در بحث اشتغال برای جذب اعتبارات اشتغال روستایی وقت بیشتری گذاشته شود.
فرماندار کرج همچنین نظارت بر ساخت و سازها و مدیریت بافت های روستایی را مورد تاکید قرار داد.
* دهیاران مدیر روزهای بحرانی در روستاها باشند
فرماندار کرج گفت:مدیریت بحران در روستاها همواره در آماده باش قرار داشته باشد و نباید در مواقع بحران منتظر کمک دیگران باشید؛ بلکه باید خود دهیاران به عنوان یک مدیر بحران در روستاها فعالیت کنند.
وی در ادامه خطاب به دهیاران بیان کرد: وقتى مسئولیتی پذیرفتید، باید پای کار باشید و هیچ کوتاهى هم در انجام امور قابل قبول نخواهد بود.
*نشست های فصلی دهیاران تداوم داشته باشد
فرماندار کرج همچنین با تاکید بر استمرار نشست های فصلی با دهیاران برای توسعه امور مربوط به روستاها گفت: کارهاى ماندگار از خود برجاى بگذارید چرا که همیشه دهیار نخواهید بود.
وی بیان کرد: دهیاران برای جذب اعتبارات مناسبی که وجود دارد به میدان کار بیایند و همت بیشتری بخرج دهند.
شفقی گفت: پروژه های اولویت دار در روستاها شناسایی شود تا هنگام جذب اعتبارات دچار مشکل نشویم.
وی در ادامه حفظ منابع آب و امور بخش کشاورزی را مورد تاکید قرار داد.
فرماندار کرج در بخش دیگری با بیان اینکه باید شرایط فعلى را درک کنیم تصریح کرد:  اقداماتی از سوی دشمنان به ما تحمیل می شود اما هیچ کاری از پیش نمیبرند و ما باید عملکردمان را اطلاع رسانی کنیم تا میدان برای دشمنان باز نشود.
*دهیاران اقدامات انجام شده را به مردم در روستاها گزارش دهند
وی در ادامه با تاکید بر لزوم مرور بیانات مقام معظم رهبری و سخنان رییس جمهوری در دیدار با مدیران ارشد دولت، افزود:  برنامه های خود را باید گزارش دهید تا مردم در جریان امور قرار گرفته و امیدوارتر باشند.
*با اعلام گزارش عملکرد خود تبلیغات شوم دشمنان را خنثی کنید
فرماندار کرج گفت: دشمن در حال تبلیغات شوم خود است و این ما هستیم که با اقدامات خود و مقاومت نباید در دام دشمن بیفتیم و با عملکردمان نقشه های شوم دشمنان را باطل کنیم .
  گفتنی است، در پایان این مراسم بمناسبت روز دهیار، جمعی از دهیاران در سطح شهرستان کرج توسط فرماندار ویژه شهرستان کرج، مورد تجلیل قرار گرفتند. 
 
 

کد خبر : 6407

منبع : فرمانداری کرج

تعداد بازدید : ۱۶۲

چاپ :

ارسال به دوستان :
 


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :