تاریخ ایجاد خبر : سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷  ساعت : ۱۱:۳۴
حفظ بناهای تاریخی و فرهنگی نقش موثری در توسعه گرشگری استان دارد / ضرورت کارآفرینی توسط سمن های البرز

فرماندار ویژه شهرستان کرج در بازدیدکاخ مروارید ؛

حفظ بناهای تاریخی و فرهنگی نقش موثری در توسعه گرشگری استان دارد / ضرورت کارآفرینی توسط سمن های البرز


به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری البرز و فرمانداری ویژه کرج، مهندس سیروس شفقی در راستای شعار سال جاری حمایت از تولید و کالای ایرانی، طی بازدید از نمایشگاه زنان کارآفرین منطقه 14 تهران که در محوطه کاخ مروارید برگزار شد، اظهار داشت: کارآفرینی از سوی سازمان های مردم نهاد یک امر ضروری و مهم تلقی می شود و بایستی در دستور کار NGO ها قرار گیرد که این خود یکی از زمینه های ایجاد و توسعه صنعت گردشگری و رونق اقتصادی در منطقه البرز می باشد.
وی افزود: حضور بانوان کارآفرین در قالب ایجاد نمایشگاه های صنایع دستی در رونق گردشگری استان موثر خواهد بود.
معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه کرج در بازدید از بنای تاریخی کاخ مروارید نیز گفت: در دنیای امروز مردم به دنبال جاذبه های گردشگری هستند.
مهندس شفقی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: دراستان البرز ضمن وجود جاذبه های طبیعی زیبا، شاخصه های خوبی از گردشگری تاریخی را نیز شاهد هستیم که از جمله آن می توان به سبک معماری بسیار قابل توجه کاخ مروارید اشاره کرد.
وی ادامه داد: فضای دلنشینی دراین بنای تاریخی برای حضور و جذب گردشگران وجود دارد که متاسفانه نه تنها این بنا حفظ نشده بلکه در این زمینه اطلاع رسانی لازم نیز صورت نگرفته است.
وی گفت: بخش گردشگری می تواند رونق اقتصادی را به همراه آورد بنابراین برای توسعه گردشگری در استان البرز به ویژه کلانشهر کرج باید با حفظ بناهای تاریخی و فرهنگی زمینه این مهم را هرچه بیشتر فراهم کرد.
فرماندار کرج خاطرنشان کرد: تمام دستگاه های اجرایی در تحقق این هدف مکلف هستند و باید همراهی لازم را داشته باشند.
کاخ مروارید در زمینی به گستردگی ۱۱۱ هکتار با ۲۵۰۰ متر زیربنا میان سال‌های۴۷–۱۳۴۵ در مهرشهر کرج، برای اقامت شمس پهلوی ساخته شد. سازه اصلی و طرح کاخ به شکل یک سفره‌ماهی است که صدفی را دربرگرفته‌است. همه فضاهای معماری در زیر سقفی با فرم حلزونی و با نورگیرهای گوناگون و به‌شکل دانه‌های مروارید می باشد و در ضلع شمالی کاخ و در محوطه بیرونی دریاچه نیز به ‌شکل باله‌های سفره ‌ماهی طراحی و اجرا شده‌ است.
 
 

کد خبر : 5832

منبع : فرمانداری کرج

تعداد بازدید : ۶۳

چاپ :

ارسال به دوستان :
 


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :