معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج از تدارک تجلیل مجازی به پاس قدردانی از تلاش های بی شائبه اصحاب رسانه در این شهرستان خبر داد. 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان کرج ، «غفور قاسم پور» در جلسه هماهنگی نحوه تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه و مطبوعات که با حضور هیئت مدیره جدید خانه مطبوعات  استان در فرمانداری برگزار شد، ضمن تبریک به هیئت مدیره جدید خانه مطبوعات استان البرز و آرزوی توفیق و سرافرازی و با قدردانی از اهتمام و تلاش ویژه اصحاب رسانه در پوشش خبری و انعکاس رویدادهای این شهرستان از برگزاری انتخابات مجلس تا آگاهی بخشی به مردم در دو موج شیوع کرونا، اظهار داشت: همواره مدافع حوزه رسانه و خبرنگاران بوده ام و اعتقادم بر این است که این قشر باید مورد حمایت قرار گیرند.

وی افزود: خوشبختانه ظرفیت رسانه های شهرستان کرج نیز در اطلاع رسانی رویدادهایی که پشت سرگذاشتیم جلوه حقیقی خود را انعکاس داده است و باید بیش از پیش در جهت بهره مندی از پتانسیل های موجود و خدمات و دستاوردهای خدمتگزاران نظام جمهوری اسلامی از دریچه آگاهی بخشی رسانه ها استفاده شود. 

معاون استاندار در ادامه با اشاره به ابلاغیه محدودیت برگزاری مراسم و تجمع ها، ضمن اتخاذ پیشنهادات از سوی هیئت مدیره جدید خانه مطبوعات  استان، گفت: پیش بینی های لازم برای«تجلیل از اصحاب فرهیخته رسانه در شهرستان کرج» به سبک مجازی و با همکاری خانه مطبوعات استان البرز در تدارک دیده خواهد شد.

 وی ضمن تبریک به هیئت مدیره جدید خانه مطبوعات استان البرز و آرزوی توفیق و سرافرازی برای آنان اظهار کرد:حوزه رسانه و مطبوعات اگر در کنار مسئولان باشد همچون گذشته زمینه توسعه و پیشرفت بیشتری را در همه امور  برای مردم و مسوولان مهیا و امکان پذیر خواهد کرد و سبب خواهد شد توسعه و پیشرفت شتاب بیشتری بگیرد.

فرماندار کرج در ادامه ضمن تأکید بر ضرورت تعامل موثر با رسانه ها اظهار کرد: هر گاه از سوی رسانه‌ها مشورت و کمک گرفتیم زمینه های بهتری برای خدمت و کار فراهم شد که بتوانیم امور مردم را با جدیت و شتاب بیشتری پیگیری نموده و به سمت توسعه پایدار در بخشهای مختلف حرکت نماییم.

وی همچنین با اشاره به نقش اصحاب رسانه در آگاهی بخشی جامعه نسبت به عواقب بیماری کرونا افزود: در  این امر همچنین مدیریت و فعالیت های شایسته مقام عالی استان،خدمات دستگاه های مختلف،همراهی بخش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستانی استان به همراه رسانه ها سبب شد با کمترین تلفات از این مرحله گذر کنیم که قطعاً حضور رسانه ها به عنوان ابزاری مهم و کمک رسان کمک کرد تا بتوانیم در این برهه موفق باشیم.

 وی در ادامه از رسانه ها خواست است تا همچون موج اول همراهی های لازم را در امر پیشگیری و رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم تداوم بخشند.

 قاسم پور تصریح کرد: در پیک دوم کرونا یکی از تاکیدات و موارد مهمی که از سوی ما و دیگر نهادها بدان تاکید و توجه شده است توجه به اطلاع رسانی از طریق صدا و سیما و مطبوعات و استفاده از ابزارهای همچون بیلبوردها می باشد.

 این مسئول ادامه داد: امیدوارم بتوانیم در پیک دوم نیز با کمترین تلفات از این مرحله گذر کنیم تا در موقعیت مناسب واکسن مناسبی از سوی جامعه پزشکی ارائه شود.

وی تاکید کرد: من همیشه مدافع رسانه‌ها بوده و خواهم بود چرا که این قشر زحمات بسیاری برای تمامی اقشار جامعه متحمل می شوند و از دستمزد لازم و کافی برخوردار نیستند و همه نهادها و ادارات ذیربط باید کمک کنند تا بتوانیم آنچه شایسته است را در روز خبرنگار که روز تکریم این قشر زحمتکش است به جا بیاوریم.

فرماندار کرج در زمینه ادامه ساخت و تکمیل خانه مطبوعات نیز با بیان‌اینکه ساخت خانه مطبوعات از جمله نیازهای حوزه رسانه به شمار می رود گفت: تلاش  خواهیم کرد تا بتوانیم در تکمیل و ادامه ساخت پروژه خانه مطبوعات همکاری ها و مساعدت های لازم را داشته باشیم.

 قاسمپور در پایان ضمن تشکر از زحمات بی شائبه خبرنگاران استان از آنان خواست به عنوان سربازان جبهه آگاهی بخشی رسالت خود را همچون همیشه با اخلاق مداری و رعایت موارد لازم انجام قرار دهند.

رسانه های البرز پیش قراولان فرهنگ سازی و آگاهی رسانی در موضوع کرونا بودند 

در این جلسه رضا عباس زاده رئیس خانه مطبوعات استان البرز نیز ضمن ارائه برنامه ها و فعالیت های خانه مطبوعات استان به ارائه گزارش در زمینه فعالیت خبرنگاران استان پرداخت.
وی با اشاره به فداکاری ها و فعالیت های تمامی خبرنگاران استان از بدو شیوع ویروس کرونا تاکنون اظهار کرد: خبرنگاران استان علیرغم تمام سختی ها و مشکلاتی که وجود دارد توانستند در زمینه فرهنگ سازی و کمک در این امر همپای مسئولان استان کمک کنند تا مردم از آگاهی های لازم در این زمینه برخوردار شوند.

وی گفت: بسیاری از خبرنگاران استان به دلیل حضور در برنامه ها و یا بیمارستان ها برای ارائه گزارش و خبر و همچنین تنویر افکار عمومی در خصوص شیوع ویروس کرونا، خود نیز به این بیماری مبتلا شدند اما هرگز رسالت خود را فراموش نکردند و به عنوان پیشقراولان خبر در امر آگاهی رسانی به مردم در کشور مطرح شدند.

رئیس خانه مطبوعات البرز  از فرماندار کرج خواست تلاش ها و زحمات خبرنگاران استان در امر آگاهی رسانی مورد توجه و تفقد بیشتری از سوی مسئولان قرار گیرد .

همچنین عباس زاده در بخش دیگری با اشاره به ضرورت تکمیل ساختمان نیمه کاره خانه مطبوعات در استان البرز از فرماندار کرج خواست تا مساعدت های لازم را در زمینه تکمیل ساختمان خانه مطبوعات به عمل آورد.

رییس خانه مطبوعات استان البرز در ادامه با اشاره به فعالیتها و برنامه هایی که در زمینه روز خبرنگار در استان و از سوی نهادها و ادارات باید صورت پذیرد گفت:خبرنگاران به عنوان طلایه داران آگاهی در طول سال همواره همراه مسئولان و مردم بودند و می طلبد مسئولین نیز در هرچه بهتر برگزار شدن و تجلیل و تقدیر از این قشر زحمتکش و تاثیرگذار آنچه که شایسته است را مورد انجام قرار دهند.

 
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به فرمانداری کرج بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- عظیمیه - خیابان طالقانی شمالی -شهرک اداری