معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری البرز گفت: فرماندار کرج از فرمانداران موفق استان است و طی این مدت ‌شاهد اقدامات ارزنده ای در شهرستان کرج بوده ایم.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کرج، «نورمحمدفردی»در جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان کرج که در سالن غدیر فرمانداری کرج برگزار شد، ضمن قدردانی از اهتمام ویژه مهندس قاسم پور معاون استاندار و فرماندار شهرستان کرج اظهار داشت: ایشان از فرمانداران موفق استان البرز هستند و طی این مدت نیز شاهد خدمات و اقدامات ارزنده ای در تمامی زمینه ها از برگزاری انتخابات تا برقراری امنیت در شهرستان کرج بوده ایم.
موفقیت در اقتصاد و مسایل داخلی کشور فلسفه تشکیل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز
وی در بخش دیگری با اشاره به سبقه و تاریخچه تشکیل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و اهمیت مأموریت های این ستاد خاطرنشان کرد: فلسفه شکل گیری این ستاد «مبارزه با قاچاق» است، مولفه مهمی که موجب شد 18 سال قبل رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور فرمانی مشترک، تشکیل این ستاد را در سطح کشور صادر نمایند تا در مسایل اقتصادی و داخلی موفق باشیم.
معاون استاندار در ادامه با استناد به آمار و ارقام بیشترین حجم مکشوفات قاچاق را مربوط به لوازم خانگی عنوان کرد افزود: کشف بیش از 2 میلیارد و 258 میلیون تومان قاچاق لوازم خانگی حدود 18 درصد، مبین آن است که در چه زمینه هایی کار بیشتر صورت گرفته است.
لزوم ثبت کد شناسه بر روی کالاها
فردی با تاکید بر لزوم ثبت کد شناسه بر روی این کالاها تصریح کرد: هرگونه کالایی باید از مسیر ثبت کد شناسه بدست مردم برسد تا در این مسیر کالاهای قاچاق شناسایی شوند.
تضعیف تولید داخلی و رشد بیکاری از تبعات عرضه کالای قاچاق است
وی با اشاره بر ضرورت ترویج مصرف کالای داخلی آثار ورود کالای قاچاق خارجی را دامنه دار در اقتصاد و رشد بیکاری قلمداد کرد و گفت: کاهش منابع داخلی، تضعیف تولیدات داخلی، کاهش قدرت درآمد مردم و رشد بیکاری از تبعات افزایش مصرف کالای خارجی بشمار می رود.
فردی با تاکید بر لزوم ثبت کدشناسه بر روی کالاهاو افزایش سطح نظارت ها گفت: امحاء به موقع کالاهای منسوخ شده و کالاهای فسادپذیر، طی مراحل قانونی املاک تملیکی از جمله ضرورت هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
فروشگاه های بزرگ عرضه لوازم خانگی در کانون توجه بازرسان قرار گیرد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز افزایش بازرسی از فروشگاه های بزرگ عرضه و حضور فعال تر اداره کل صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی را نیز مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: ضمن آموزش و فرهنگسازی، باید شناسایی تخلف و برخورد قانونی نیز صورت گیرد.
اهتمام ویژه استاندار البرز در مبارزه با قاچاق کالا و ارز
معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری البرز در بخش دیگری با اشاره به رسالت خطیر دستگاه ها در مبارزه با امر قاچاق کالا و ارز به اهتمام نماینده محترم عالی دولت در استان پرداخت و گفت: جلسات سالانه درمبارزه با قاچاق کالا و ارز استان البرز به ریاست استاندار محترم بصورت فعالانه برگزار شده و مصوبات آن نیز به اجرا و تحقق رسیده است که به استناد آمار جزو استانها برتر موفق در این زمینه بوده ایم.
 فردی همچنین با تاثیرپذیرخواندن شرایط پساکرونا در افزایش احتمالی رشد قاچاق کالا و ارز در دنیا، جمهوری اسلامی را کشوری قدرتمند در زمینه حوزه های نظامی قلمداد کرد و گفت: ایران تمامی معادلات سیاسی جهان را بر هم زده است و حرف های زیادی برای گفتن داریم علاوه بر این باید منظر اقتصادی نیز قدرتمند باشیم تا دشمن موفق به ضربه زدن نباشد.
«اقتصاد»، دغدغه 20 ساله رهبر معظم انقلاب بوده است
معاون استاندار با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب با پیش بینی و آینده نگری توطئه های شوم دشمنان 20 سال متوالی را بنحوی با موضوع اقتصاد در کشور نامگذاری فرموده اند، خاطرنشان کرد: این نامگذاری ها با وجوه مشترک اقتصادی نشان از اهمیت وحساسیت موضوع است.
کرونا در البرز مدیریت شده است
فردی در بخش دیگری با اشاره به تدابیر پیش بینی شده در استان پیرامون مدیریت کرونا ویروس نیز گفت: هرچند در بدو امر انتظار می رفت در استان با بیش از سه میلیون نفر جمعیت، محل تردد استانهای مختلف کشور و ترددهای بالا بین دو استان تهران و البرز شاهد مشکلاتی باشیم اما این بیماری  بنحو مطلوبی مدیریت شد.
وی افزود: برای مدیریت بیماری کرونا در استان البرز توسط مدیریت عالی استان و به همراه مدیران استانی بطور مستمر بازدیدهای خود ادامه داشت و همراهی مردم نیز در این زمینه ستودنی بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز گفت: تعطیلی بیش از 100 واحد صنفی و همکاری خودش جوش مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی و اجرای طرح های فاصله گذاری هوشمند و.. موجب شد تا البرز شرایط مناسب تری نسبت به سایر استانهای درگیر داشته باشد.
وی در پایان افزود: مسولان باید مسولانه عمل کنند تا مشکلات مردم به نحو احسن برطرف شود.
در ابتدای این جلسه مهندس« غفور قاسم پور» معاون استاندار و فرماندار شهرستان کرج نیز گزارشی از میزان کشفیات دستگاه ها دریافت کرد.
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به فرمانداری کرج بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- عظیمیه - خیابان طالقانی شمالی -شهرک اداری