معاون استاندار و فرماندار کرج از تشکیل بانک اطلاعاتی و شورای مجازی روابط عمومی های شهرستان کرج همزمان با روز ارتباطات و روابط عمومی خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کرج، «غفور قاسم پور» ضمن گرامیداشت فرا رسیدن 27 اردیبهشت ماه « روز ارتباطات و روابط عمومی» با اعلام این خبر بر ضرورت تقویت زیرساخت های نظام اطلاع رسانی در ادارات شهرستان کرج تأکید کرد و اظهار داشت: روابط عمومی های خبره علاوه بر نقش سخنگو و اطلاع رسانی به عنوان مشاور ارتباطی مدیریت عالی دستگاه در تصمیم گیری های مدیریتی نیز باید ایفای نقش داشته باشند. 
وی با بیان اینکه روابط عمومی ها و رسانه ها فصلی مشترک در کارکردها و تنویر افکار عمومی دارند، افزود: شورای مجازی روابط عمومی های و رسانه های شهرستان کرج به همین بمنظور و با هدف برقراری تعامل موثر بین روابط عمومی ها و رسانه ها، دسترسی سریع به مدیران روابط عمومی ادارات شهرستان کرج و در راستای  اجرای طرح ها و برنامه های ابلاغی در حوزه اطلاع رسانی و تولیدات خبری در شبکه اجتماعی داخلی بله فعال شده است.  

** روابط عمومی ها باید سواد رسانه ای داشته باشند 
وی در ادامه با تأکید بر ضرورت انتخاب مدیران روابط عمومی متخصص و با تجربه حرفه ای در دستگاه ها تصریح کرد: سربازان خط اول جبهه اطلاع رسانی می بایست علاوه بر سواد رسانه ای، توانایی همگامی با موج جدید تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات را داشته باشند و برنامه راهبردی ارائه دهند. 
**روابط عمومی ها باید آموزش های تخصصی ببینند 
معاون استاندار همچنین با بیان اینکه روابط عمومی ها مدیریت ارتباطات اجتماعی و انسانی را نیز عهده دار هستند، افزود: روابط عمومی ها علاوه بر ضرورت گسترش پیوست های ارتباطی و اطلاعاتی می بایست آموزش های تخصصی لازم را نیز که  ویژه ی مدیران روابط عمومی ها است اعم از آداب تشریفات، فن بیان مناسب، آشنایی به تولید محتواهای رسانه ای و بسته های خبری و ... مطابق با استانداردهای روز فرا بگیرند. 
وی با تأکید بر ضرورت درک صحیح مدیران از کارکرد روابط عمومی ها  تأکید کرد:  روابط عمومی ها ابزار و بلندگوی سازمان ها نیستند و باید به جایگاه واقعی خود برسند و لذا با تقویت زیرساخت روابط عمومی ها شاهد ارتقاء جایگاه دستگاه های اجرایی نیز خواهیم بود. 
*روابط عمومی ها باید در بالاترین جایگاه سازمانی قرار داشته باشند 
وی با تأکید بر لزوم قرارگیری روابط عمومی ها در بالاترین جایگاه و سطح سازمانی، افزود: روابط عمومی باید بین مردم و سازمان نیز روابط سودمندی را برقرار سازند.

** روابط عمومی ها مهندسی افکار عمومی را عهده دار هستند 
فرماندار کرج گفت: روابط عمومی ها به دلیل اینکه مهندسی افکار عمومی را بر عهده دارند بایستی در حوزه وظایف و ماموریت های خود نسبت به ترغیب، اقناع و آمادگی افکار عمومی در مواقع بحرانی وارد عمل شوند و واکنش سریع به بحران ها، استراتژی ایفای نقش مسوولانه ارتباطی روابط عمومی ها در مدیریت ارتباطات راهبردی سازمان است.

** لزوم تعامل دوسویه روابط عمومی ها و رسانه ها 
وی افزود: دسترسی به ابزارهای ارتباطی نوین همچون اینترنت و شبکه های اجتماعی ، تعامل سازنده و دوسویه با رسانه ها و استفاده صحیح از کارکردهای آن شاه کلید موفقیت روابط عمومی ها در دستگاه ها خواهد بود. 

گفتنی است؛ به مناسبت تشکیل اتحادیه تلگرافی بین المللی ژنو در 1865 میلادی 17 ماه می برابر با 27 اردیبهشت، «روز جهانی ارتباطات» نامگذاری شود. با توجه به نقش تاثیرگذار روابط عمومی ها با تصویب شورای فرهنگ عمومی کشور، این روز به نام «روز ارتباطات و روابط عمومی» نامیده شده است. 
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به فرمانداری کرج بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- عظیمیه - خیابان طالقانی شمالی -شهرک اداری