تاریخ ایجاد خبر : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶  ساعت : ۱۶:۵۴

جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان کرج برگزار شد.

 

جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان کرج برگزار شد.مهندس شفقی، معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه کرج بر لزوم مشارکت بیشتر سازمان‌های مردم نهاد در مدیریت بحران تاکید کردند و اظهار داشتند: کمبود امکانات دلیل موجهی برای عدم مدیریت بحران نیست.
به گزارش خبر روابط عمومی معاونت استانداری البرز و فرمانداری ویژه کرج، جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان کرج به ریاست مهندس شفقی معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه کرج و جمعی از رواسای دستگاههای اجرایی و خدمات رسان در محل فرمانداری برگزار شد. 
مهندس شفقی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران کرج که امروز سه‌شنبه(24 بهمن) برگزار شد گفت: تجارب گذشته در مواقع بحرانی نشان می‌دهد که هر جا هم‌افزایی و هماهنگی بین دستگاهی وجود داشته خسارت کمتر شده است.
سیروس شفقی با بیان اینکه امروز در کلانشهرها عدم تناسب امکانات وجود دارد خاطرنشان کرد: در این شرایط، تشکل‌های کارآمد در محلات مانند طرح دوام در تهران می‌تواند کارهای موثری انجام دهد.
وی در ادامه با تاکید بر لزوم مشارکت بیشتر سازمان‌های مردم نهاد در مدیریت بحران اظهار کرد: متاسفانه نقش سازمان‌های مردم نهاد و آموزش‌های مردمی در این موضوعات کمرنگ است.
فرماندار ویژه کرج ادامه داد: خواهش من این است که همه دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران بانک ماشین‌آلاتی از دستگاه‌های اداری و بخش خصوصی در حوزه خود را داشته باشند.
شفقی در بخش دیگری از سخنان خود به بحران ترافیکی که در بارش‌های قبل ایجاد شده بود اشاره کرد و گفت: همه از عدم امکان تردد برای انجام خدمات گلایه داشتند، عدم استقرار قبلی افراد و ماشین‌آلات در نقاط مورد نظر عامل اصلی این موضوع بود بنابراین استقرار قبلی نیروها در مکان‌هایی که در برف قبل دچار مشکل شد ضروری است.
معاون استاندار البرز در خصوص پس زدگی ترافیک در برخی معابر کرج نیز گفت: تمهیدات لازم برای این مناطق اندیشیده شود ضمن اینکه بیمارستان‌ها، مراکز امدادی و نقاط حساس نیز باید به طور مداوم تحت نظر و مسیرشان باز باشد.
فرماندار ویژه کرج همچنین بر اتخاذ تمهیدات لازم برای جلوگیری از افت فشار و یا قطع گاز نیز تاکید کرد و گفت: در برف قبل برای مترو مسائلی به وجود آمد، در این نقطه نیز باید استقرار نیرو داشته باشیم.
وی در ادامه از گرفتاری خودروها در اتوبان گفت و تصریح کرد: اگر از ورود خودروهای فاقد تجهیزات از همان ابتدا به اتوبان جلوگیری شده بود چنین اتفاقی رخ نمی‌داد.
شفقی در پایان خاطرنشان کرد: در هر حال کمبود امکانات و ماشین‌آلات نمی‌تواند برای دستگاه‌ها دلیل موجهی در عدم مدیریت بحران باشد، سعی کنیم امکانات شهرستان را در این مواقع به هم نزدیک کرده و نقش خود را به صورت میدانی داشته باشیم. 
 
 
 

کد خبر : 4847

منبع : فرمانداری کرج

تعداد بازدید : ۵۹

چاپ :

ارسال به دوستان :
 

نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :